Wczytuję dane...

Korki analne – jak wybrać odpowiedni korek do zabaw analnych

Poznajmy się bliżej

Jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z zabawą analną to dobrze trafiliście. Korek analny, inaczej też wtyczka analna to gadżet, który świetnie się sprawdzi i zapewni wiele nowych i ciekawych doznań, wystarczy odpowiednio go wykorzystać i wybrać dobry rozmiar. Odbyt jest bardzo unerwiony i delikatny, dlatego do jego stymulacji powinniśmy wybrać przeznaczoną do tego zabawkę. Zbyt duży lub wykonany z niewłaściwego materiału przedmiot może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Korki analne mają specjalny kształt i rozmiar, który dopasowuje się do odbytu i zapewnia wspaniałe doznania. Korek analny jest wąski na początku, a rozszerza się ku końcowi, końcówka jest spłaszczona. Kształt ten umożliwia wsadzenie korka w odbyt bez obawy, że wpadnie nad do środka lub gdzieś utknie.

 

Dla kogo korki analne?

Korki analne są dla wszystkich osób, które lubią eksperymentować i nie boją się nowych doznań. Tak naprawdę każdy może użyć korka analnego, nie zaszkodzi on zdrowiu, jedynie może poprawić samopoczucie. Zaczynając zabawę z korkiem analnym najlepiej podejść do tego na luzie. Jeśli będzie spięci, nie ma co liczyć na przyjemne doznania, a jedynie na dyskomfort. Jeszcze jedna kwestia, korki analne mogą być używane zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Panowie rozkosze mogą osiągnąć poprzez stymulację prostaty, u pań natomiast przyjemność da stymulacja punktu G (tutaj wpływ ma także to jaki kształt korka wybierzemy).

korki analne 6

Wspólna zabawa?

Korek analny możemy używać w pojedynkę lub też wspólnie z partnerem. Jeżeli mamy duże zaufanie do naszego partnera i czujemy się bezpiecznie, wykorzystanie korków analnych będzie świetnym pomysłem. Bardzo przyjemne doznania dają korki wprowadzone w odbyt podczas stosunku. Rozkosz z wypełnienia obu dziurek jest ogromna. Warto pamiętać, że chodźmy małe obawy mogą powodować dyskomfort i sprawić, że korek nie będzie naszym przyjacielem, a wrogiem. Jeśli więc nie jesteśmy przekonani co do użycia takiej zabawki, lub też czujemy się zawstydzeni, lepiej odpuścić. W takim wypadku lepiej spróbować zabawy w pojedynkę aby lepiej zapoznać się ze swoim ciałem i sprawdzić co nam sprawia przyjemność, a czego nie lubimy.

korki analne 3

Taki mały, a taki funkcjonalny

Wiemy już co będziemy robić z naszym korkiem, pora więc zdecydować się także, jakie funkcje nasza zabawka powinna posiadać. Nie mniej ważny jest oczywiście kolor, kształt i wygląd naszej zabawki, która powinna dobrze się nam kojarzyć. W sklepach dostępne są różne kolory, ładne i różowe korki są chętnie wybierane przez kobiety. Mamy także korki, które wibrują czy pulsują. Niektóre korki analne posiadają również wypustki, które dodatkowo stymulują.

korki analne 4

O czym jeszcze pamiętać?

Początki z korkiem analnym nie dla wszystkich są łatwe, dlatego warto pomyśleć o lubrykancie. Znacznie ułatwi on zabawę i z lubrykantem na pewno pójdzie gładko. No i oczywiście nie mniej ważna jest higiena. Korki analne powinniśmy umyć zarówno przed użyciem jak i po użyciu. Większość z gadżetów wykonywana jest ze specjalnych i bezpiecznych materiałów, które łatwo utrzymać w czystości.

Podsumowując korki analne, to fajny gadżet erotyczny, który zapewnia niezapomniane doznania. Nie ma się co go bać, warto przetestować, korek analny może okazać się strzałem w dziesiątkę.